Prečo by ste mali ísť na výmenný program Erasmus?


Absolvovanie programu Erasmus v krajine, v ktorej uvažujete o živote v budúcnosti

Mnohí ľudia majú predstavu o tom, aké by to mohlo byť žiť niekde inde. Nikdy však nebudete vedieť, ako by ste sa prispôsobili, pokiaľ si to sami nevyskúšate. Približne 40 % bývalých výmenných študentov sa po ukončení štúdia presťahovalo do inej krajiny a približne 93 % výmenných študentov si vie predstaviť, že by v budúcnosti žili v zahraničí. Takže predtým, ako sa natrvalo zaviažete žiť a pracovať v inej krajine, môžete začať tým, že tam vycestujete v rámci programu Erasmus a presvedčíte sa o tom na vlastné oči.
Absolvovanie semestra alebo stáže v zahraničí prostredníctvom programu Erasmus+ zvýši vaše možnosti uplatnenia na trhu práce

Zvýšenie zamestnateľnosti je jedným z hlavných dôvodov a jednou z najvýznamnejších výhod výmenného programu Erasmus.

Je dokázané, že výmenný program zvyšuje kvalitu vášho životopisu a pomáha vám vyniknúť na trhu práce. Približne 64 % zamestnávateľov považuje medzinárodnú skúsenosť za významnú pre nábor zamestnancov. Okrem toho vám výmenný program poskytne mäkké zručnosti, iniciatívu a proaktivitu, ktoré sú kľúčové pre budúce zamestnanie.


Vyskúšajte si rôzne postupy učenia a vyučovania s miestnymi inštitúciami podporovanými programom Erasmus

Inštitúcie, na ktorých ste celý život študovali, nemusia ponúkať veľa nových a inovatívnych vzdelávacích postupov. Keď vycestujete do zahraničia, pochopíte, ako sa vyučovacie metódy v jednotlivých krajinách líšia. Pravdepodobne sa s týmito rozdielmi naučíte a začnete sa na veci pozerať z inej perspektívy.


Zistite, čo chcete vo svojom živote robiť

Aj po začatí akademického štúdia si mnohí študenti stále nie sú istí, akú cestu si v budúcnosti zvolia. Jednou z výhod programu Erasmus je, že niektoré situácie, ktorými môžete prejsť, alebo dokonca kurzy, ktoré absolvujete v zahraničí, vám môžu naznačiť, čo by ste naozaj chceli v živote robiť. Možno vám pobyt na programe Erasmus poskytne nápady na podnikanie, ktorým sa môžete v budúcnosti venovať. Približne 1 z 10 stážistov programu Erasmus si založil vlastnú firmu a 3 zo 4 to plánujú v blízkej budúcnosti. Spoločnosť Eurosender vznikla, keď sa jej spoluzakladateľ Tim Potočnik po návrate zo zahraničného pobytu stretol s určitými problémami. Prečítajte si viac o myšlienke, ktorá stála za vznikom spoločnosti Eurosender.


Cestujte po vybranej destinácii programu Erasmus

Jedným z najobľúbenejších dôvodov, prečo ísť na Erasmus, je, že budete mať možnosť spoznať nové miesta. Či už cestujete v skupine, alebo sami, návšteva rôznych miest vám ukáže, aký veľký a úžasný je svet, v ktorom žijeme.